Şap Kurutmanın Yararları

Şap Kurutmanın Yararları
Bize Ulaşın : 0545 857 77 70
Konuya 5 Puan verildi

Şap Kurutmanın Yararları

Şap kurutmanın yararları içerisinde en başta sayılabilecek olan kurutulmuş bir şap, nem ve rutubet sorunları ile karşılaşma oranı oldukça düşük bir ihtimal olmaktadır.

Şap kurutma işlemi şapın atılmasının hemen ardından yapılması gereken bir işlem olup gecikmemesi için bir an önce şap kurutulması sağlanmalıdır.

Şapın atılmasından sonra hızlı ve kontrollü bir şekilde kurutma cihazı ile kurutulması şapın görsel olarak daha parlak görünmesini sağlarken aynı zamanda atıldığı alanda daha uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır.

Şap nem kurutma işlemi kurutma cihazı dışında farklı yöntemler ve uygulamalar ile yapılmamalıdır.

Bu farklı yöntemlerin başında şapın kendisinin bekleyerek kurutulması gelmektedir ki bu şapın sağlıklı bir şekilde kurumasını engellemekte ve nemlenmenin artarak şap atılan betona işlemesine neden olmaktadır.

Şapın kurutulmasının yararları arasında betonarme yapı ile şapın arasında boşluk kalmaması da yer almaktadır.

Şap kurutulmaz ise bu boşluk arasında atılan şapın nemi dolmakta ve bu durum nemlenme sorununa neden olmaktadır.

Bu nedenle şap atıldıktan hemen sonra vakit kaybedilmeden kurutulması gerekmektedir.

Şap uygulaması özellikle alışveriş merkezlerinde çoğumuzun gördüğü güzel zeminlerin ortaya çıkmasında kullanılmaktadır.

Çoğunlukla granit, mermer ya da epoksi malzemeden yapılan bu zeminler yapılmadan önce mutlak suretle şaplanması gerekmektedir.

Ancak bu şap uygulamasının istenilen kıvamda olabilmesi için uygulandıktan hemen sonra kurutulması gerekmektedir.

Bu kurutma işlemi doğal yöntemler ile yapılmamalıdır.

Şap kurutmada kullanılan ve istenilen kurutmayı sadece o an için sağlayan yöntemler arasından şapın kendi kendine kurumasını beklemek ilk sırada gelmektedir.

Bu şekilde yapılan kurutma işlemi sağlıksız olmakta ve yapılan şap uygulamasının tamamı aynı derece kurumadığından kurumayan kısımlarda kalan nem kuruyan kısımlara etki ederek şapın özelliğini ve etkisini yitirmesine neden olmaktadır.

Şap kurutma kullanılan bir başka yöntem ise elektrikli ısıtıcılar ile yapılan kurutma işlemidir.

Bu işlemde elektrikli ısıtıcılar şapın uygulandığı alana yerleştirilmekte ve sadece şapın üst yüzeyini kurutmaktadır.

Oysaki şap derinlemesine kurutulması gereken bir malzemedir.

Sadece üst yüzeyinin kurutulması ilk anda kurutmanın işe yaradığı izlemini getirse de ilerleyen zamanlarda nemlenme ve rutubetlenme sorunları ile karşılaşıldığında bu kurutma işleminin bir işe yaramadığı ve son derece yanlış bir işlem olduğu anlaşılmaktadır.

Şap kurutmanın yararları arasında sayarsak kullanılması gereken tek yöntem kurutma cihazı ile kurutma işleminin gerçekleştirilmesi sağlanmalıdır.

Kurutma cihazı ile yapılan kurutma işleminde istenilen kurutma kıvamı yakalanmakta ve şap dökülen alan sadece üst yüzey olarak değil, derinlemesine bir şekilde kurutulabilmektedir.

Firmamız ile irtibata geçip kurutma cihazı talebinizi bize ilettiğinizde adres bilgilerinizi ve şap nemi kurutma işlemi yapacağınız alanın büyüklüğünü bizlere bildirdiğinizde doğru ve yeterli kapasiteye sahip olan bir kurutma cihazını teknik personellerimiz adresinize kadar getirmektedir.

Cihazın kullanımı hakkında teslim sırasında tüm bilgiler ve kullanım için yararlı olacak püf noktaları cihaz üzerinde göstermekte ve cihazı çalışır bir şekilde teslim etmektedir.

Şap kurutmanın yararları doğru bir deyim olup mutlaka şap atımı sonrası bir kurutma cihazı ile gerçekleştirmek için mutlaka firmamızı arayın.

#şapkurutmanınyararları #şapkurutmanınyararı #şapkurutma #şapnemkurutma #şapkurutmacihazı

( Toplam Oy : 5 ) ( Oyveren : 1 ) ( ortalama : 125 )

  • Bizi Takip Edin : 
  • Şap kurutmanın yararları içerisinde en başta sayılabilecek olan kurutulmuş bir şap, nem ve rutubet sorunları ile karşılaşma oranı oldukça düşük bir ihtimal olur
  • CRN NEM KURUTMA