Zemin Kurutma

Zemin Kurutma
Bize Ulaşın : 0545 857 77 70
Konuya 5 Puan verildi

Zemin Kurutma

Zemin Kurutma uygulaması bir inşaatın devamlılığı adına ve diğer işlemlerin hızlı bir şekilde yapılması için zorunlu bir nem alma kurutma işlemi olup uygulanmalıdır.

Nemli zemin nasıl kurutulur sorusuna verilecek pek çok cevap bulunmaktadır. Ancak verilecek bu cevapların gerçekten %100 olarak işe yaradığını söylemek yanlış olacaktır.

Zemin nem kurutma işlemi için kullanılan yöntemlerin en başında zemin atma işlemi tamamlandıktan sonra zeminin kendi kendine kurumasını bekleme yöntemi gelmektedir.

Bu yöntemi kullanabilmek için inşaatlarda genelde yaz aylarında yapılır ve bu sayede güneşin ısısından faydalanılarak zemin kurutma işlemi gerçekleştirilmeye çalışılır.

Zemin nem alma işleminde kullanılan bir başka yöntem ise normalde ısınmak için kullanmakta olduğumuz elektrikli ısıtıcıların kullanılması yöntemidir.

Bu yöntemde zemin atılan alana getirilen elektrikli ısıtıcılar zemine yakın bir şekilde yerleştirilerek zemin kurutulmaya çalışılır.

Ancak her iki yöntemde de zemini istenilen şekilde ve olması gerektiği kuruluğa ulaştırabilmek mümkün olmamaktadır. İlk yöntem olan bekleme yönteminde güneş ışığından yararlanılmaktadır.

Zemin Doğal Yolla Kurutulur mu?

Ancak güneş ışığı zemin atma işlemi yapılan alanın tamamını aynı derecede kurutamamaktadır.

Çünkü güneş ışınları ve dolayısıyla sıcaklığı zeminin bir kısmına daha çok vururken diğer kısmına daha az vurmaktadır.

Güneş ışınlarından az yararlanan zeminin kısımlarında biriken nem hızlı bir şekilde diğer taraflara bulaşmaya başlayacak ve zemin atılan alan kısa süre içerisinde rutubetlenme sorunu ile karşı karşıya kalabilecektir.

Diğer yöntem olan elektrikli ısıtıcılar ile kurutma yönteminde ise ısıtıcı zeminin derinliklerinde bulunan nemi kurutamayacak sadece yüzeysel bir kurutma yapacaktır.

Ayrıca zemine konumlandırıldığı alan ısındığında çalışmayı durduracaktır ve tekrar soğuyuncaya kadar çalışmayacaktır.

Bu sebeple zeminin altında kalan nem üst kısma çıkacak ve cihaz belirli aralıklara uzun süre boyunca çalışmasına rağmen rutubetlenme kaçınılmaz olacaktır.

Zemin kurutma işlemlerinde kullanılması gereken ve tek sonuç verebilecek olan cihaz zemin kurutma cihazıdır.

Bu cihaz özellikle yeni atılmış zeminlerde bulunan nemi hızlı bir şekilde ortamdan uzaklaştırmakta ve ilerleyen dönemlerde rutubetlenme sorunu ile karşılaşma ihtimalinizi de ortadan kaldırmaktadır.

Cihaz atılmış olan zeminin üzerinde bulunan nemi yoğunlaştırmakta ve suya dönüştürmektedir. Suya dönüştürdüğü nemi kendi deposunda hapsetmektedir.

Bazı cihazlarda ise depo hapsi olmadan direk tahliye hortumu ile dışarıya tahliye etme durumu söz konusudur. Bu tür cihazlar ara vermeden çalışabilmekte ve ortamda bulunan nemi çok daha hızlı bir şekilde ortamdan uzaklaştırabilmektedir.

Nemli Zemin Nasıl Kurutulur?

Nemli zemin nasıl kurutulur sorusuna verilebilecek en iyi cevap zemin kurutma cihazı ile kurutulur olmalıdır. Cihazlar inşaat gibi ortamlarda çalışabilecek dayanıklılıkta üretilmişlerdir.

Herhangi bir tehlikesi bulunmamaktadır. Uzun bir süre ara vermeden çalışma özelliği pek çok inşaat firmasının işlerini kolaylaştırmakta ve hızlandırmaktadır.

Cihaz uzun süre çalışması esnasında kesinlikle bir ısınma yapmamakta olup, herhangi bir risk oluşturmamaktadır.

Cihaz atılan zemin üzerine tüm zemine hâkim olabilecek bir yere konumlandırıldıktan sonra çalıştırılmalı ve tahliye hortumu kullanılmıyorsa ara ara kontrol edilmelidir.

Taşma riskine karşı önlem olarak cihazın deposu dolduğu anda cihaz çalışmayı durdurmakta ve depo boşaltılıncaya kadar çalışmamaktadır. Ara ara kontrol u tip cihazlarda mutlaka yapılmalıdır.

Zemin Hangi Cihaz ile Kurutulmalıdır?

Zemin, nem alma kurutma cihazı ile yapılır cihaz temini yapmakta olan firmamız aracılığı ile isterseniz satın alabileceğiniz, isterseniz kiralayabileceğiniz farklı kapasiteye sahip olan kurutma cihazlarımız ile hizmetinizdeyiz.

Firmamız ile bağlantıya geçtiğinizde kurutmak istediğiniz zeminin metrekaresel olarak büyüklüğünü ve adres bilgilerinizi bizimle paylaşmanız cihazın adresinize kadar getirilmesini sağlayacaktır.

Adresiniz kadar getirilen cihazın kullanımı hakkında gerekli bilgiler firma personellerimiz tarafından sizlere verilecek ve cihaz kullanıma hazır bir şekilde tarafınıza teslim edilecektir.

Nemli zemin nasıl kurutulur sorusuna verilecek tek cevap olan zemin kurutma cihazı sayesinde zeminleriniz çok daha hızlı, sağlıklı ve kontrollü bir şekilde kuruyacaktır.

#zeminkurutma #zeminnemalmakurutma #zeminkurutmacihazı #zeminnemalma #zeminnasılkurutulur


Önceki Sayfa :

« Şap Kurutma

Sonraki Sayfa :

Bina Kurutma »
( Toplam Oy : 5 ) ( Oyveren : 1 ) ( ortalama : 125 )

  • Bizi Takip Edin : 
  • Zemin Kurutma uygulaması bir inşaatın devamlılığı adına ve diğer işlemlerin hızlı bir şekilde yapılması için zorunlu bir nem alma kurutma işlemi olup uygulanır.
  • CRN NEM KURUTMA