Şap Kurutma

Şap Kurutma
Bize Ulaşın : 0545 857 77 70
Konuya 3,3 Puan verildi

Şap Kurutma

Şap kurutma son derece hassas bir uygulama olup atılan şap bir an önce kurutulması gerekli eğer zamanında kurutulmaz ise bir süre sonra çatlamalara yol açacaktır.

Her türlü binada kullanılan şap, doğru bir şekilde kurutulmazsa ilerleyen zamanlarda nemlenme sorunu ile karşı karşıya kalacaktır.

Islak şap kurutma işleminin doğru bir şekilde yapılabilmesi için öncelikle kullanılacak cihazın mutlaka şap kurutma cihazı olması gerekmektedir.

Şap kurutma cihazı dışında farklı ısıtıcı cihazlar ile yapılacak kurutma işlemlerinden sonuç alabilmek imkânsızdır.

Nemli şap kurutma işi kurutma cihazının dışında gündelik hayatta aslında ısınmak için kullanmakta olduğumuz elektrikli ısıtıcılar ile yapılmaya çalışılmaktadır.

Bu tarz ısıtıcılar şapın sadece üst yüzeyini kurutmakta olup bu kuruluk da geçici olmaktadır.

Nasıl bir elektrik sobasının odanın içerisinde yaktığınızda oda o an için sıcak oluyor, kapattığınızda birden soğuyorsa, şap da ilk başta elektrikli ısıtıcının verdiği sıcaklık ile kuruyor ancak ısıtıcı kapatıldığında anında eski ıslak haline geri dönüyor.

Bu durum fark edilmeden ıslak şapın üzerine baz uygulamalar yapılmaya çalışılırsa yapılacak olan uygulamanın mahiyetine göre değişkenlik gösteren durumlar ortaya çıkmakta.

Örneğin ahşap yapılacak ise şap da olan ıslaklık sebebiyle ahşap şişmekte ve deformasyona uğrayarak kullanılamaz hale gelmektedir.

Ya da epoksi malzeme uygulanacak ise yer yer çatlaklar oluşmakta ve görsel olarak düz ve pürüzsüz bir zemin elde edebilmek mümkün olmamaktadır.

Şap kurutma sadece nemlenme sorununun önlemek ile kalmamakta, aynı zamanda zeminin üzerine uygulanacak olan diğer materyaller için en doğru zemini hazırlamaya katkı sağlamaktadır.

Şapın atılma amacı tırtırlı ve düz olmayan beton zemini düz ve pürüzsüz bir hale getirerek zemin üzerine uygulanacak olan diğer materyallerin işlevlerinin daha rahat yerine getirebilmesi ve zarar görmemesini sağlamaktadır.

Ancak sadece şapın atılmasıyla bu faydaları sağlayabilmek mümkün olmamaktadır. Şapın doğru atılması kadar doğru bir şekilde kurutulması da çok önemlidir.

Şapı kurutmak için özel olarak üretilen şap kurutma cihazlarından faydalanmak hem şapın sağlıklı bir şekilde kurumasını, hem de şap kurutma işleminin çok kısa bir süre içerisinde tamamlanarak yapılacak olan diğer işlere zaman ayrılmasını sağlamaktadır.

Şap kurutma cihazı güçlü motoru, geniş sıcak hava üfleme menfezleri sayesinde şap üzerinde bulunan neme sıcak hava verme suretiyle yoğunlaştırıp suya dönüştürmektedir.

Suya dönüştürülen nem kurutma cihazının haznesine depolanmakta ve ortamda olması gereken nem dengesi bu şekilde sağlanmaktadır.

Şap kurutma cihazı bu işlemi ara vermeden ve sürekli bir şekilde yapabilecek şekilde tasarlanmış olduğundan kurutma işlemleri tahmin ettiğinizden çok daha kısa süreler içerisinde tamamlanmaktadır.

Kurutma cihazının hiç durmadan çalışabilmesini sağlayan iki etmen bulunmaktadır. Bu etmenlerin ilki motor gücü ikincisi ise depo çıkış noktasına bağlanan bir tahliye hortumudur.

Şap kurutma ihtiyacınızda çaresiz kalmayın mevcut olan profesyonel cihazlarımız uygun kiralama fiyatlar ile sizlere temin edelim ve sorun olan nem ile uğraşmayı bize bırakın.

#şapkurutma #şapnemkurutma #şapnemikurutma #ıslakşapkurutma #nemlişapkurutma


Önceki Sayfa :

« Duvar Kurutma

Sonraki Sayfa :

Nem Kurutma »
( Toplam Oy : 33 ) ( Oyveren : 10 ) ( ortalama : 82.5 )

  • Bizi Takip Edin : 
  • Şap kurutma son derece hassas bir uygulama olup atılan şap bir an önce kurutulması gerekli eğer zamanında kurutulmaz ise bir süre sonra çatlamalara yol açar.
  • CRN NEM KURUTMA