Alçı Kurutma

Alçı Kurutma
Bize Ulaşın : 0545 857 77 70
Konuya 5 Puan verildi

Alçı Kurutma

Alçı kurutma özellikle inşaat sektöründe yapının iç kısmında muhakkak uygulanması gereken bir işlem olup hızlı kuruması için mutlaka alçı kurutma cihazı ile kurutulması gerekir.

Alçı nem kurutma alçı uygulamasının tamamlanmasının hemen ardından yapıldığından sağlıklı bir kurutmadan söz edilebilir.

Aksi takdirde alçının nemi uygulamadan hemen sonra alınmazsa alçı çok kısa bir zamanda deformasyona uğrayarak şeklini kaybetmektedir.

Nemli alçı kurutma işlemi çok titizlikle ve kontrollü bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir.

Nem olmuş bir alçı bir an önce kuruması gerekiyorsa ve alçının nemliliği yüzünden sonrasında yapılacak olan işlemler gecikiyorsa mutlaka nem alma kurutma cihazı kullanılması yerinde bir karar olacaktır.

Alçı kurutma cihazı yüksek üfleme gücünü eşit bir şekilde nemlenmiş olan alçının tamamına vermekte ve bu sayede alçının tüm kısımları eşit derecede kurutulmuş olmaktadır.

Kurutma cihazı ile kurutulan bir alçının deformasyon yaşama şansı olmadığı gibi dış etkenlere bağlı olarak nemlenme olayına yakalanması da mümkün olmamaktadır.

Alçı nemden çok kolay etkilenen bir yapıya sahiptir.

Eğer alçı uygulamasının ardından kurutulması konusunu göz ardı edilir, ya da ertelenirse alçı kısa bir süre sonra kendisini salacak ve yapılan alanda çok kötü bir görüntüye sebep olacaktır. 

Alçı her ne kadar su ile karıştırılarak yapılan bir malzeme de olsa uygulandıktan sonra alçının en büyük düşmanı yine su olmaktadır.

Bina yapım sırasında alçı ve sıva uygulaması gerekliliği doğrultusunda önemi çok büyüktür.

Sıvayı oluşturmakta olan malzemelerin kaliteli malzemelerden olması önemli olduğu kadar alçının malzemelerinin de bir o kadar kaliteli malzemeden oluşması gerekmektedir.

Bu sebeple eğer gerekli görülürse alçı sıva üzerine uygulanmadan önce kurutulma işleminden geçirilmeli ve ondan sonra uygulanmalıdır. Elbette alçıyı kurutmak için kullanılması gereken tek şey kurutma cihazı olmalıdır.

Alçı Kendiliğinden Hızlı Kurur mu?

Alçı kendiliğinden kurumaya bırakıldığında hızlı bir şekilde kuruyabilecek bir malzeme değildir.

Alçının kendi kendini kurumasını beklemek başta zaman kaybına neden olduğu gibi ilerleyen dönemlerde alçı üzerine uygulanacak olan materyallerin alçının üzerinde işlevlerini yerine getirememesi ve alçı ile birlikte deformasyona uğramasına neden olmaktadır.

Bu sebeple alçı kurutma cihazı alçınızı kurutma ve alçınızın üzerinde mevcut olan nemi kurutma da en büyük yardımcınızdır.

Kurutma cihazları yaptığınız alçıyı tahmininizden çok daha kısa bir sürede kurutmak ile kalmamakta aynı zamanda alçınızın nem dengesini sağlayarak bir daha nemlenme olayı ile karşılaşmasına da en başından engel olmaktadır.

Kurutma cihazları alçı yapılan alanın büyüklüğüne göre değişmekle birlikte genel anlamda en büyük alanları bile 1 ay gibi kısa bir sürede gerekirse aralıksız çalışarak kurutmakta ve size büyük zaman kazandırmaktadır.

Alçı kurutma hizmeti vermekte olan firmamız aracılığıyla uygulamasını yaptığınız alçıları bünyemizde bulunan cihazlarımız ile kısa süre içerisinde ve sağlıklı bir şekilde kurutmaktayız.

Kiralık Alçı Kurutma Cihazı Var mı?

Firmamız ile irtibata geçip bize cihazı kullanmak istediğiniz açık adresi vermeniz alçınızın kurutulması için yeterli olmaktadır.

Cihaz parkurumuz içerisinde alçı yaptığınız alanın kapasitesine en uygun cihaz adresinize kadar getirilmekte ve kullanımı hakkında kısa bir bilgilendirmeden sonra cihaz çalışır bir şekilde tarafınıza teslim edilmektedir.

İnşaatlarınızda kullanmak için direk cihazı satın alabileceğiniz gibi, kısa süreli ve dönemsel çalışmalarınız için de cihazı kiralayabilir ve alçılarınızı bir an önce kurutup daha fazla nem oluşmasını önleyebilirsiniz.

Alçı kurutma firması olarak firmamız müşteri memnuniyetini ön planda tutmakta olup, hizmetimiz sadece cihazı adresinize getirmek ile sınırlı kalmamaktadır.

Gerektiğinde kurutma işlemi için personel sağlanmasından, cihazın herhangi bir problem çıkarmasından doğan sorunlar ile ilgilenmesi için teknik servis personelinin cihaz tamiri için temin edilmesine kadar uzayan bir hizmet yelpazemiz bulunmaktadır.

Alçı nemi kurutma işlemi son derece önemli bir işlem olup, kesinlikle ihmal ve göz ardı edilmemesi gerekmektedir.

Alçı Kurutma işlemi için uygulamanın tamamlanmasının hemen ardından vakit kaybedilmemesi ve kurutma işleminin hemen başlaması hem kurutma süresini kısaltacak hem de alçının niteliğini korumasını sağlayacaktır.

#alçıkurutma #alçınemkurutma #alçınemikurutma #alçıkurutmacihazı #alçıkurutmafirması #alçıkurutmahizmeti


Önceki Sayfa :

« Şantiye Kurutma

Sonraki Sayfa :

Nem Alma Cihazı TTK 175 »
( Toplam Oy : 5 ) ( Oyveren : 1 ) ( ortalama : 125 )

  • Bizi Takip Edin : 
  • Alçı kurutma özellikle inşaat sektöründe yapının iç kısmında muhakkak uygulanması gereken bir işlem olup hızlı kuruması için mutlaka alçı kurutma cihazı kullanılmalı
  • CRN NEM KURUTMA