Duvar Kurutma

Duvar Kurutma
Bize Ulaşın : 0545 857 77 70
Konuya 3,5 Puan verildi

Duvar Kurutma

Duvar Kurutma özelikle yeni yapılmakta olan inşaatlar başta olmak üzere tüm yapı işlerinde çok önemli olan kurutma işlemlerinin başında gelmektedir.

Duvar nemi kurutma işlemini yapabilmek için farklı yöntemler bulunmaktadır.

Güneş ışığı ile kurutma işleminden, elektrikli ısıtıcılar yardımıyla kurutmaya kadar pek çok farklı yöntem ile nemli duvarlar kurutulabilmektedir.

Ancak bu yöntemler ile kurutulan duvarlarda nem sorunu çok geçmeden tekrar yaşanmakta ve zaman ve yapılan masraflar boşa gitmektedir.

Duvar kurutma cihazı ile nemli duvarlar kurutulabilmektedir.

Ayrıca kurutma cihazı ile kurutma yapılması zaman bakımından çok daha kısa sürdüğü gibi, duvarın sağlığı ve işlevini geri kazanması açısından da pek çok kazanımları beraberinde getirmektedir.

Duvar nemi genelde duvarın yapılma aşamasından geçirdiği zamana kadar meydana gelen pek çok farklı olayların sonucu olarak değerlendirilebilir.

Ancak genel anlamda en çok sebep olan durum bina yapımı sırasında duvarların sağlıklı bir şekilde kurutulmaması olmaktadır.

İnşaat yapımı esnasında sağlıklı bir kurutma işlemi yapılmayan duvarlar ilerleyen zamanlarda nemlenme olayı ile karşı karşıya kalmakla birlikte iyi kurutulmayan duvarın üzerine yapılan yalıtım badana ve boya işlemleri de işlevlerini zamanla yitirecek ve deformasyona uğrayacaktır.

Eğer bina yapımı sırasında duvarlar kurutma cihazı ile kurutulursa hem binanın nemlenme sorunu ile karşılaşması düşük bir ihtimal olacak, hem de duvarın üzerine uygulanacak olan materyaller işlevlerini yerine getirebileceklerdir.

Eğer duvar kurutma işleminde kurutma cihazı kullanılmış ve buna rağmen yine de nemlenme sorunu ile karşılaşılmış ise bu sorunu da çözecek olan yine kurutma cihazı olacaktır.

Bu şekilde bir durum yaşanırsa nemlenme sorununa neden olan sebep duvarın içinde bulunan su borularından kaçabilme ihtimali olan su olabilir.

Bu durumu tam olarak netleştirebilmek için evinizin bütün musluklarını kapattıktan emin olduktan sonra gidip su saatine bakmak olmalıdır.

Eğer hiçbir şekilde evde su akışı olmamasına rağmen su saati dönüyorsa duvarların içerisinde bulunan su borularında bir çatlak olabilir.

Bu durumu netleştirdikten ve arıza giderildikten sonra kurutma cihazı ile nemlenen ve kötü bir görüntüye sebep olan duvar tekrardan kontrollü ve yavaş bir şekilde kurutulmalı ve sonrasında üzerine uygulanmak istenen materyaller uygulanmalıdır.

Nemli duvar kurutma karşıdan bakıldığında aslında çok zor bir iş olmamakla birlikte uygulanması sırasında pek çok konuya dikkat edilmeli ve o şekilde uygulanmalıdır.

Bu işlem yapılırken özellikle kullanılan kurutma cihazının yüksek teknolojiye sahip ve yüksek üfleme gücüne sahip olması çok önemli olmakla birlikte kurutulacak duvara uzak mesafeden de aynı güç ile üfleme gerçekleştirebilmesi duvarın tamamının tek bir nokta üzerinden kurutulması için son derece önem teşkil etmektedir.

Duvar kurutma işlemi yapılırken kurutma cihazının dayanıklı olması da bir cihazda olması gereken başlıca özelliklerden birisidir.

Cihaz hem inşaat ortamında çalışmaya hem de özellikle kış aylarında kötü hava koşullarında performansından bir şey kaybetmeden kurutma yapabilmelidir.

Duvar kurutma firması olarak bünyemizde bulunan tüm cihazlar yukarıda saymış olduğumuz özelliklere ek olarak acil bir şekilde kurutmanız gereken nemli duvarlarınızı hiç ara vermeden çalışarak ve bu çalışma esnasında performansından ödün vermeden alanın kurutma işleminin süresini 1/3’e kadar düşürmekte ve daha kısa sürede nemin dağılmasını sağlamaktadır.

Duvar kurutma firmaları genel anlamda cihazlarının performansına güvenmekte olup, ilerleyen zamanlarda performans düşmeleri yaşayabilmekte bu durumda kurutma işleminin uzun sürmesine neden olmaktadır. 

Ancak firmamızdan satın alacağınız ya da kiralayacağınız kurutma cihazının performansının hiçbir şekilde düşmediğini gördüğünüzde ve ilk çalıştırmaya başladığınız an ile üzerinden saatler geçtikten sonraki an arasından hiçbir fark göremediğinizde cihazımızın performansına tam anlamıyla gözlerinizle şahit olacaksınız.

Duvar kurutma firmamız ile kontrollü, sağlıklı ve kısa süre içerisinde yapılmakta olup, geri kalan zamanda inşaatınızın diğer işleri ile ilgilenip inşaatınızı tahmininizden daha kısa süreler içerisinde bitirebilirsiniz.

#duvarkurutma #duvarnemkurutma #duvarnemikurutma #ıslakduvarkurutma #duvarkurutmacihazı


Önceki Sayfa :

« Zemin Kurutma

Sonraki Sayfa :

Nem Alma Cihazı TTK 650 »
( Toplam Oy : 7 ) ( Oyveren : 2 ) ( ortalama : 87.5 )

  • Bizi Takip Edin : 
  • Duvar Kurutma özelikle yeni yapılmakta olan inşaatlar başta olmak üzere tüm yapı işlerinde çok önemli olan nem alma kurutma işlemlerinin başında gelmektedir.
  • CRN NEM KURUTMA