Beton Kurutma

Beton Kurutma
Bize Ulaşın : 0545 857 77 70
Konuya 2,7 Puan verildi

Beton Kurutma

Beton kurutma yaşam alanı olarak kullanılmakta olan betonarme yapılarda oluşan ıslaklık nemi oluşturur daha sonrası küfü, eğer nem giderilmezse daha fazla sorunlara yol açar.

Yalnız burada beton kurutma cihazının tam anlamıyla etkisini gösterebilmesi için nemlenmeye neden olan sorunun giderilmesi gerekmektedir.

Betonarme binalarda nemlenme sorunu genellikle iç etken dediğimiz betonun yapım aşamasında iyi kurutulmaması ve yalıtım malzemesi ile binayı koruyamaması, beton içerisinde olan su borularında meydana gelen çatlaklar ve sonucunda beton üzerine sızan sular olmaktadır.

Bir de dış etken olarak adlandırılan yağmur, kar ve fırtınadan kaynaklanan beton üzeri nemlenme sebebiyle ortaya çıkmaktadır.

Yaşam alanı olarak kullanılan betonarme binalarda bu sorunların hangisi yaşanıyorsa bunun tespiti yapılmalıdır.

Sorununun giderilmesinin ardından kurutma cihazı kullanılması cihazın etkisini gerçek anlamda göstermesine olanak sağlamakta ve ortamda nem dengesi sağlandıktan sonra tekrarlanma olasılığını düşürmektedir.

Beton kurutma cihazı firmamız aracılığı ile temin edildikten ve sorunun kaynağı çözüme kavuşturulduktan sonra nemlenmiş olan beton kurutma cihazı aracılığı ile kontrollü ve hızlı bir şekilde kurutulmalı sonrasında kurutulan alan tamamen kazınarak yeni baştan beton atma işlemi uygulanarak tekrar kurutma cihazı ile kurutulduktan sonra yalıtım malzemesi uygulanmalıdır.

Yalıtım malzemesi sağlıklı bir şekilde kurutulan betona nüfuz etmekte ve betonun bir daha nemlenme sorunu ile karşılaşmasını önlemektedir.

Beton nemi kurutma cihazı sahip olduğu ara vermeden çalışma özelliği sayesinde çok kısa sürede beton kurutma işlemini gerçekleştirerek özellikle inşaat sektörünün göz bebeği olmuştur.

Beton kurutma işlemi inşaatın hızlı ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için çok önemli bir işlem olduğundan dolayı sağlıklı bir kurutma yapmalı.

Hem inşaatın zamanında teslimi için hem de ekstra maliyetlerinin önüne geçtiği için çok önemli olmaktadır.

Bu sebeple firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz satılık veya kiralık beton kurutma cihazı ile beton kurutma işlemi yaptığınızda cihazın size maliyeti doğru kurutma yapılmadığında karşılaşabileceğiniz maliyetlerin yanında çok küçük bir miktar kalmakta beton kurutma cihazı sayesinde hem cebiniz hem de prestijiniz kurtulmaktadır.

Özellikle yeni inşaat alanlarında cihaz yardımı ile kurutma yapılması o inşaat işleyiş hızını artırarak bir an önce bitmesini de sağlayacaktır.

Menfaatiniz için mutlaka bizi arayın diğer firmalardan farkımızı göreceksiniz.

Bünyemizdeki kiralık olan nem alma kurutma cihazları sizin ihtiyacınız olan nem, küf ve rutubet gibi sorunları rahatlıkla giderebilecek yapıda profesyonel cihazlardır.

İster Firmamızı arayarak yerinizde keşif talep ederek daha bilgilendirici olarak sizlere her türlü desteği sunmuş olacağız.

#betonkurutma #betonnemkurutma #betonnemikurutma #betonkurutmacihazı


Önceki Sayfa :

« İnşaat Kurutma

Sonraki Sayfa :

Nem Alma Cihazı TTK 350 »
( Toplam Oy : 27 ) ( Oyveren : 10 ) ( ortalama : 67.5 )

  • Bizi Takip Edin : 
  • Beton kurutma yaşam alanı olarak kullanılmakta olan beton yapılarda oluşan ıslaklık nemi daha sonrası küfü, eğer nem giderilmezse daha fazla sorunlara yol açar.
  • CRN NEM KURUTMA