Boya Kurutma

Boya Kurutma
Bize Ulaşın : 0545 857 77 70
Konuya 3,2 Puan verildi

Boya Kurutma

Boya Kurutma İnşaat ve boya sektörünün vazgeçilmeyen işlemlerinden biri de inşaat boya kurutma işlemidir.

Boyanın kurutulması işlemi günümüzde profesyonel kurutma cihazları ile yapılmaktadır. Bu sayede zamandan büyük kazanç sağlanmaktadır.

Boya yaşam alanları için sıkça değiştirilebilen bir yapı malzemesidir. Tavan, duvarlar, kapılar boya yapılan alanlardır.

Günümüzde boyalar artık silinebilir ve su bazlı boyalar olarak tercih edilmektedir. Evinizde yeni boya işlemi yaptıracaksınız boya işi bittikten sonra belirli bir zaman dilimini boyanın kuruması için ayırmak zorundasınız.

Fakat kurutma cihazları ile boyanın yapısına göre uygun ayarlarda ayarlanabilen kurutma cihazları ile artık boyanın kurumasını beklemek zorunda değilsiniz. Boya kurutma cihazları sadece evlerde yapılan basit boya işlerinde kullanılmamaktadır.

Özellikle inşaatların yapım aşamasında her katın boyasının bitmesini beklemek inşaatın tamamlanması için uzun bir süreç gerektirebilir.

Bu süreci kısaltmak ve aynı zamanda duvarların tamamen kuruduğundan emin olmak için boya kurutma cihazı kullanılması daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Boya her alanda kullanılacak olan malzemenin ve eşyanın ve yapının görsel olarak tamamlanmasını sağlamaktadır. Ayrıca mobilyalar ve dolaplarda da kullanılan boyalarında kurumasını beklemek için kendiliğinden kuruması için zaman kaybetmeye gerek yoktur.

Mesela lake mutfak dolabı için kullanılacak olan boyanın kurumasını beklemek sizlere sadece zaman kaybı yaşatacaktır ve kuruma işleminin tamamen yapıldığından de emin olamayacaksınızdır. Bunun için özel boya kurutma makinelerinden faydalanabilirsiniz.

Özellikle boya sektörü çeşitliliği açısından oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Her boya çeşidinin kendine özgü bir yapısı bulunmaktadır. Boya yaptıracağınız zeminin veya alanın da temiz, kuru ve düz olması gerekmektedir.

Bunun için boya işlemi yapılmadan önce alanın gerekli oranda yine kurutma cihazları ile kurutulması gerekmektedir. Aynı şekilde boya işlemi bittikten sonra da boya kurutma işleminin yapılması gerekmektedir.

Kurutma cihazlarında istenilen performansların başında kurutma işlemini sağlıklı ve bir o kadar da hızlı yapması yönündedir.

Bunun için de boyalı alanın ne kadar geniş olursa olsun yine de kısa süre içerisinde kurutma işleminin yapılması için inşaat boya kurutma cihazları kullanılmaktadır.

Kurutma cihazları ile yapacağınız işlemler sizlere sadece zaman kazancı sağlamakla kalmaz.

Aynı zamanda da malzemelerin kuruma işleminin garantili olarak yapılmasından dolayı ileride ıslaklıktan meydana gelebilecek sorunların da önüne geçilmektedir.

Boya kurutma cihazları genel olarak inşaatlarda kullanılan diğer yapı malzemelerinin kurutulma işleminde de kullanılmaktadır.

Zaten boya için kullanılan cihazlar sıcak hava üfleme tekniği ile çalışmaktadır. Cihazın çalışması için gerekli olan sadece uygun bir alan ve uygun voltajda bir elektrik enerjisidir.

Boya kurutma firması olarak firmamızın bünyesinde kısa dalgalı kurutma cihazları de bulunmaktadır. Yalnız kurutma işlemi yapacağınız alanda önemli olan uygulama yapılacak alana göre doğru orantı bir kurutma cihazı kullanmaktır.

Profesyonel yönden yardım almanız gereken bir diğer konu da her kurutma ayarı ile her malzemenin kurutulup kurutulmayacağı yönündedir. Boya kurutma cihazları kullanılacağı alana ve sektöre göre farklılık göstermektedir.

Mesela inşaatlarda kullanılan boya kurutma cihazları sanayi tipi ve ebat ve kapasite olarak da farklı kurutma cihazlarıdır. Oysa ahşap boya kurutma cihazları daha küçük ebatlı ve eşyalar için kurutma ayarı yapılabilen kurutma cihazlarıdır.

İnşaatlarda kullanılacak olan kurutma cihazları hem yapının kısa süre içerisinde tamamlanmasına yardımcı olacak hem de ıslak bir yüzey kalmayacağı için işlemler sağlıklı bir şekilde devam edecektir. Boya kurutmanın faydası işte bu noktada ortaya çıkmaktadır.

Kurutma firması olarak boya, beton, nem, inşaat ve tavan kurutma işlemleriniz için kısa sürede etkili çözümler sunacak kurutma cihazlarını firmamızdan kiralayabilir veya satın alabilirsiniz.

Islak veya nemli olan zeminin üzerine başka bir işlem yapılamayacağı gibi boyası tam olarak kurumayan bir inşaatın da devamı sıkıntı yaratabilecek durumlardandır.

Sıcaklık ayarları ile dilediğiniz ayarda çalıştırabileceğiniz boya kurutma cihazları ve kurutma cihaz fiyatları hakkında detaylı bilgiye erişmek için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. 

#boyakurutma #boyanemkurutma #boyanemikurutma


Önceki Sayfa :

« Nem Alma Cihazı TTK 650

Sonraki Sayfa :

Zemin Kurutma »
( Toplam Oy : 32 ) ( Oyveren : 10 ) ( ortalama : 80 )

  • Bizi Takip Edin : 
  • Boya Kurutma İnşaat ve boya sektörünün vazgeçilmeyen işlemlerinden biri de inşaat boya kurutma işlemidir. Bu sayede zamandan çok büyük kazanç sağlanmaktadır.
  • CRN NEM KURUTMA