Faydalı Bilgiler

Sıkça Sorulan Sorular

Soğuk Havada Nem Olur Mu?

Soğuk havada nem olur mu? sorusuna gayet açık bir şekilde cevap vermek gerekir ise evet olur burada önemli olan nem oluşumuna sebep olanı bulup yok etmektir. Nemli ortamlar her türlü eşyaya olduğu gibi insanlar üzerinde de son derece olumsuz etkiye sahip olarak zarar vermektedir.

Nem Alma Cihazı Nerelerde Kullanılır?

Gıda sektöründen tutun endüstri alanında, otomotiv alanında inşaat sektöründe, nem kurutma işleminin yapılması gereken yerlerde apartmanlarda, kamu kurum e kuruluşlarında aklınıza neresi geliyorsa her yerde havadaki nemi gidermeye ya da yeniden düzenlemeye yönelik olarak nem alma cihazları kullanılıyor.

Nem Nasıl Önlenir?

Nemi engellemek için havalandırma yapmak ise her zaman geçerli olan en etkili yöntemlerden biri olmuştur. Fakat buna rağmen bazı durumlarda havalandırma yapılması tek başına yeterli gelmemiş, nemin ana kaynağının profesyonel bir yardım ile bulunup giderilmesi gerekmiştir.

Ozonlama Ne İşe Yarar?

Ozon gazı bakterileri, virüsleri, mantarları ve küf gibi mikro organizmalara yaşam hakkı vermiyor ve çoğalmalarını engelliyor. Ozonun bu özelliği kötü kokuların ve hijyenik olmayan oluşumların insan sağlığına verdiği olumsuz koşulları engelliyor.

Nem Alma Cihazı Nasıl Çalışır?

Nem alma cihazları elektrik enerjisi ile çalışıyor. Cihazlar ortamın havasını filtreleyerek emiyor. İçerisinde oluşturduğu soğuk hava bölmesinde havanın yoğunlaşmasını sağlayan cihaz, yoğunlaşan havadan emilen suyu su haznesinde topluyor. Nemi alınan hava ise ısıtılıyor ve ortama kuru hava olarak tekrar veriliyor.

Duvarda Küf Nasıl Önlenir?

Sıkça yaşanan küf sorunları, duvarda küf nasıl önlenir sorusunu sordurmaktadır. Bu sorunu yaşayan kişiler, bazen çeşitli kimyasallar kullandığı halde bir sonuç alamamaktadır. Bu yazıda, küf alma kurutma işlemlerine dair öneriler sunulmaktadır. Öncelikle, duvar küf önleme için ilk yapılması gereken duvarda küflenme sorunu yaşanan yaşam alanının nem oranının kontrol edilmesidir.

Epoksi Nasıl Kurutulur?

Epoksi işleminden sonra kurutma işleminin yapılması için yüksek ısıda çalıştırılan kurutma cihazları Epoksinin zarar görmesine neden olmaktadır. Epoksi kurutma cihazı mutlaka ayarlı ısı ile çalıştırılmalıdır. Epoksinin üzerine kurutma makinası iyi bir şekilde yerleştirilmelidir. Epoksi kurutma cihazının nasıl kullanılması gerektiği iyi bilinmelidir.

Neden beton Kurutma Yapılmalı?

Neden Beton Kurutma Yapılmalı sorusuna verilebilecek pek çok cevap bulunmaktadır. Ancak bu cevapların içerisinde en can alıcı binanızı sağlıklı bir şekilde uzun yıllar boyunca bir yaşam alanı olarak kullanmak için beton kurutmanın yapılması gerekir olmalıdır.

Nem Alma Cihazı Nasıl Çalışır?

Nem alma cihazı ortamdaki havayı filtreleyerek cihazın içerisinde hava soğutma bölümünde havayı yoğunlaştırır. Cihazda yoğunlaşan havanın içerisindeki su ayrıştırılır ve cihazdaki su depolama bölümünde birikir. Neminden ayrıştırılan hava kuru ve temiz hava olarak tekrar cihaz ile ortama bırakılır. Nem alma cihazlarını her mevsim kullanabilirsiniz.

Epoksi Nerelerde Uygulanır Nasıl Kurutulur?

Depo işletme ve ticarethane olarak gördüğümüz yerlerde bu sistemin karşımıza çıkması aşikâr bir durum mağaza ve diğer işletmelerde kullanılan bu yöntemler, fabrikasyon sistemlerin yine vazgeçemediği zemin döşeme unsurları olarak kendini göstermeye devam etmektedir. Profesyonel nem kurutma cihazları ile kurutulur.

Neden Sıva Kurutma Yapılmalı?

Öncelikle sıva kurutma yapmak hem binanızın sağlıklı olmasına yardımcı olmakta hem de sıva üzerine yapılan yalıtım malzemesi, boya, badana, duvar kâğıdı gibi malzemelerin işlevlerini daha iyi yerine getirmeleri ve daha uzun ömürlü olmalarını sağlamaktadır.