Şap Nemi Kurutma

Şap Nemi Kurutma
Bize Ulaşın : 0545 857 77 70
Konuya 3,4 Puan verildi

Şap Nemi Kurutma

Şap nemi kurutma binaların farklı bölgelerine uygulanan şapların kurutulması işlemidir.

Şap atma işlemi sonrasında hiç vakit kaybedilmeden hemen yapılması gerekli bir iş olup, şap atma işlemi kadar hassas ve kontrol gerektiren bir işlemdir.

Bina şap nemi kurutma  inşaat halinde olan her binada mutlak suretle yapılması gereken bir uygulama olup, uygulama sadece görsel anlamda güzel bir görüntü yaratmak için değil, aynı zamanda nemlenme ve rutubetlenmeyi engellemek içinde yapılmaktadır.

Bina şap kurutma işlemi son derece hassas olarak yapılması gereken bir işlemdir.

Şap atma işleminin bitiminin ardından hiç beklemeden kurutma işleminin yapılması gereklidir.

Kurutma işleminde dikkat edilmesi gereken hususların başında şap atılmaya başlanan ilk noktadan itibaren kurutma işlemine başlanması gerekliliğidir.

Şap malzemesi suda çok kolay bir şekilde çözündüğünden dolayı atıldıktan sonra kurutma işleminin gerçekleştirilmemesi halinde formunu kaybeder.

Üzerinde bulunan nem kısa bir süre içerisinde betona işleyecek ve betonun nemlenmesine sebep olacaktır.

Bu sebeple şap atım işlemi tamamlandıktan sonra kurutma işleminin hızlı ancak bir o kadar da kontrollü olacak şekilde yapılmalıdır.

Her binaya uygulanan şap kimi zaman nemlenme ve rutubetlenmeyi alması için kimi zaman ise görsel anlamda daha güzel bir görüntü oluşturması için uygulanacak olan farklı malzemelerin beton üzerine tutunabilmelerini sağlamak için kullanılmaktadır.

Görsel anlamda güzel bir görüntü oluşması için uygulanan alanların başında alışveriş merkezlerinin zeminleri, kapalı spor salonları gelmektedir.

Nemlenme ve rutubetlenme sorunlarına engel olabilmek için uygulanan yerlerin başında ise güneş ışığı ile bağlantısı olmayan kapalı otoparklar gelmektedir.

Kapalı otoparkların güneş ışığı görme gibi bir durumları olmadığından dolayı kurutulan betonun üzerine şap uygulamasının yapılması zorunlu bir işlemdir.

Yapılan bu şap uygulaması genelde helikopter yöntemi ile yapılmakta olup, acil olarak kurutulması gerekmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken husus kapalı otoparkın büyüklüğüne uygun olarak bir yöntem seçilmesidir.

Genel anlamda gerek otopark olsun gerek alışveriş merkezi zemini olsun gerekse de yapım aşamasında olan bir bina olsun şap kurutma işleminin yapılmasında kullanılması gereken yöntem şap kurutma cihazı ile kurutma yöntemi olmalıdır.

Şap nemi kurutma işleminde mutlaka kurutma cihazı ile yapılmalı ve kısa sürede kurutulmalıdır aksi takdirde betonlaşan şap kırılmalara neden olacaktır.

Özellikle inşaat yapımı sırasında atılan şap işleyişin yani inşaatın hızlı ilerlemesi için gerekli olan bir unsur olarak doğal kurutma yöntemi yeterli gelmeyecektir.

Bu sebepten dolayı olması gerek cihaz yardımıyla hızlı bir şekilde kurutulması yapılmalıdır.

Firmamız aracılığı ile temin edeceğiniz kurutma cihazlarını kolayca kiralayabilirsiniz.

Hangi cihazın kullanılacağını bilmiyorsanız dahi bizi aramanız durumunda deneyimli personelimiz sizi ziyaret ederek kurutulması gerekli olan alan keşfini yaparak doğru cihazı size sunacaktır. 

#şapnemikurutma #şapnemkurutma #şapkurutma #şapıkurutma


Önceki Sayfa :

« Depo Nem Kurutma
( Toplam Oy : 31 ) ( Oyveren : 9 ) ( ortalama : 85 )

  • Bizi Takip Edin : 
  • Şap nemi kurutma Şap atma işlemi sonrasında hiç vakit kaybedilmeden hemen yapılması gerekli bir iş olup, şap atma işlemi kadar hassas ve kontrol gerektirmekte.
  • CRN NEM KURUTMA