Bina Şap Kurutma

Bina Şap Kurutma
Bize Ulaşın : 0545 857 77 70
Konuya 3,2 Puan verildi

Bina Şap Kurutma

Bina şap kurutma işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi kurutma cihazının şap kurutma işlemi yapılacak alana doğru bir şekilde konumlandırılması olmalıdır.

Doğru konumlandırma işleminden kastımız ise, şap atılan alanın tamamını görebilecek ve alanın tamamını aynı anda eşit mesafeden, eşit sıcaklıkta ve eşit süre zarfında kurutabilecek bir konumlandırmadır.

Bu konumlandırmanın doğru yapılması alanın kısa süre içerisinde sağlıklı ve kontrollü bir şekilde kurutulmasına olanak sağlayacağı gibi, beton ile şap arasında kalan alandaki nemi de ortamdan uzaklaştırmaktadır.

Bina şap kurutma işini yaparken eğer şap atılmış alan çok büyük bir alan ise ve kurutma cihazı konum gereği tüm alanı görebilecek bir yere konulamıyorsa alan parsellere bölünmeli ve kurutma işlemi o şekilde gerçekleştirilmelidir.

Ancak bu durumda dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta mevcuttur.

Bu nokta, parsellere bölünmüş olan alanların tamamının eşit bir şekilde kurutulması gerekmektedir.

Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda az kurutulan alanda kalan nem fazla kurutulan alana hızla ilerleyecek ve kısa zamanda tüm alan yeniden nemlenerek sanki hiç kurutma işlemi yapılmamış görüntüsü verecektir.

Bina şap kurutma uygulaması sırasında cihazın konumlandırılması dışında ortamında son derece tozsuz ve kirsiz olmasına dikkat edilmelidir.

Kurutma cihazları her türlü toz,kir, inşaat ortamı ve kötü hava koşullarına dayanıklı bir şekilde tasarlanmış olsalar da şapın sağlıklı bir şekilde kuruyabilmesi ve üzerine toz, kir ve  benzeri şeylerin yapışmaması için kurutma uygulamasına başlanmadan önce ortam tamamen toz ve kirden arındırılmalıdır.

Diğer bir konu ise tahliye hortumu cihazın deposunda nemin birikmesini engellemekte ve dışarıya atılarak deponun hep boş kalmasını sağlamaktadır.

Kurutma cihazları üstün güvenlik ile donatılmış olduğundan dolayı, deposu dolduğu anda çalışmayı durdurmakta ve deposunun boşaltılmasının ardından çalışmaya devam etmektedir.

Ancak bu durumu tahliye hortumu sayesinde çözülmüş olup, kurutma cihazı performansından hiçbir şey kaybetmeden saatlerce çalışabilmektedir.

Bina şap kurutma işlemi yapacağınız da firmamız ile irtibata geçerseniz, şap kurutma işlemini yapacağınız alanınıza uygun cihaz verdiğiniz bilgiler doğrultusunda adresinize kadar getirilecek ve kurutma işlemi için her türlü destek firmamız tarafından siz değerli müşterilerimize sağlanacaktır.

Şap atılması çok önemli bir durum bina dağa sağlıklı olması ve ilerlemesi için mutlaka doğru bir kurutma işlemi yapılması gerekli.

Bize ulaşarak şap atılan yeri doğru bir şekilde kurutulması için size tüm desteği ve doğru kurutma cihazını satın almadan sadece belli bir ücret karşılığı temin edelim.

#binaşapkurutma #binaşapıkurutma #şapkurutma #şapıkurutma


Önceki Sayfa :

« Nem Bariyeri ve Nem Alma

Sonraki Sayfa :

Nemli Şap Kurutma »
( Toplam Oy : 29 ) ( Oyveren : 9 ) ( ortalama : 80 )

  • Bizi Takip Edin : 
  • Bina şap kurutma işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi kurutma cihazının şap kurutma işlemi yapılacak alana doğru bir şekilde konumlan
  • CRN NEM KURUTMA