Parke Nem Alma

Parke Nem Alma
Bize Ulaşın : 0545 857 77 70
Konuya 2,9 Puan verildi

Parke Nem Alma

Parke Nem Alma

Parkeler evleri güzelleştiren ve evlerin yaşam konforunu artıran yer döşemeleri arasında bulunuyor.

Fakat parkeler yanlış kullanıldığında sorunlara yol açıyor.

Doğal ahşap malzeme olan laminat parke döşendiği yerde 15-24 santigrat derece arasında ve yüzde40-yüzde 60 arası olan nem oranında bulunduğu takdirde sorun yaşanmıyor.

Fakat ortamda nem sorunu varsa parke nem alma işlemi yapılmazsa parke insan sağlığını tehdit eder hale geliyor.

Laminat parkede temizlik için süpürmek ve doğal temizleyici ürünleri kullanmak yeterli oluyor.

Doğal olmayan deterjanlarla metal parçacıklı temizlik bezlerini kullanmak ise laminat parkeye zarar veriyor.

Parkenin direkt olarak su ile temas etmesi de parkenin zarar görmesine yol açıyor.

Laminat parke arızaları su basması, kabarma ya da şişme, ek yerlerinde kırık veya yüzeylerinde deformasyon, ek yerlerinin açması gibi nedenlerden dolayı yaşanıyor.

Bu arızaların pek çoğu ise nem kaynaklı oluyor.

Laminat parkeler su basması sorunu yaşadığı durumlarda laminat parke nem kurutma işleminin yapılması gerekiyor.

Fakat bu işlem yapılmadan önce ilk yapılması gereken şey süpürgeliklerin sökülerek döşemelerdeki nemin alınması gerekiyor.

Su bilindiği gibi laminat parkelerin en büyük düşmanı olduğu için düşük ve orta kalitedeki parkeler genellikle su baskınından sonra kullanılamaz hale geliyor.

Fakat kaliteli laminat sular çekildikten ve parke nem alma uygulaması yapıldıktan sonra kullanıma hazır hale geliyor ve yeniden kullanımına devam ediliyor.

Parke döşenirken yeterli boşluk bırakılması gerekiyor. Eğer yeterli boşluk bırakılmazsa ve malzeme aşırı uzama yaparsa ya da ortamda fazla nem varsa duvara temas eden parkeler ile parkelere temas eden su buharı parkeleri kabartarak yukarı doğru şişkinlik yapıyor.

Bunu gidermek için kenardaki süpürgeliklerin sökülmesi, duvara değen kısımların kesici alet kullanılarak kesilmesi gerekiyor. Kesimden sonra parke eski haline dönebiliyor.

Fakat parkenin kalitesi düşük ise nemdeki su buharının parkeye temas etmesi sonucu parke kullanılmaz hale gelebiliyor. Kaliteli parkeler ise kullanılmaya devam ediliyor.

Fakat parke ne kadar kaliteli olursa olsun parke nem alma işleminin yapılması binadaki nem sorunlarının ise kökünden halledilmesi gerekiyor.

Nem yüzünden ek yerlerinde kırıklar ve yüzeylerde deformasyon oluşması durumunda arızalı bölüme kadar parkenin sökülerek deformasyonun yaşandığı plakaların değiştirilmesi gerekiyor.

Temizliğin ıslak olarak yapılması da nem oranını artırıyor. Su laminat parkenin düşmanı olduğu için temizliğin dikkatli bir şekilde yapılmasında büyük fayda bulunuyor.

Döşeme nemli bir bezin yanında basit bir sabun kullanılarak silinmesi yeterli oluyor. Su ile yapılan yani fazla nemli yapılan temizlikte ise taşıyıcı levha şişebiliyor.

Ahşap temizleyiciler ise laminat parkelerde kullanılmıyor.

Parke nem cihazı kullanılarak da ortamdaki fazla nem alınıyor.

Sizin de parke nem alma sorununuz varsa konusunda deneyimli elemanlarımız ile hem nem alma cihazı satışında hem de nem sorununuzun kökünden çözümü için hizmetinizdeyiz.

#parkenemalma #parkenemialma #parkenemalmacihazı #parkenemalmakurutma


Önceki Sayfa :

« Müze Rutubet Kurutma

Sonraki Sayfa :

Islak Depo Kurutma »
( Toplam Oy : 20 ) ( Oyveren : 7 ) ( ortalama : 72.5 )

  • Bizi Takip Edin : 
  • Parke Nem Alma, Fakat kaliteli laminat sular çekildikten ve parke nem alma uygulaması yapıldıktan sonra kullanıma hazır hale geliyor ve yeniden kullanımı devam.
  • CRN NEM KURUTMA