Nem Bariyeri ve Nem Alma

Nem Bariyeri ve Nem Alma
Bize Ulaşın : 0545 857 77 70
Konuya 5 Puan verildi

Nem Bariyeri ve Nem Alma

Nem bariyeri ve nem alma bina yapımı esnasında beton taze ve nemli olduğu için nem alma işlemi mutlaka nem alma cihazı ile yapılması gerekiyor.

İklim koşulları da beton nemini daha da yükseltecek koşulları yaratıyorsa bunun önüne geçmek için geçici nem bariyerlerinin kullanılması gerekiyor.

Bina tamamlandıktan ve kullanıma hazır hale geldikten sonra da nem bariyeri ile yüksek nem sorununun çözülmesinde büyük fayda bulunuyor.

Binalardaki nemin önlenmesi için ihtiyaç duyulan nem bariyeri nedir? Sorusuna verilecek en uygun yanıt;

Binalar için büyük sorun olan ve insan sağlığını bile bozan nemden kurtulmak için gerekli olan uygulamalardan biri olup mutlaka öncesi nem alma işlemi yapılmalı.

Nem alma cihazları ile ortamdaki nemin kurutulması daha sağlıklı bir uygulama iken yoğun nem olan yerler için nem bariyeri kullanılması da nem sorununun giderilmesi için düşünülecek yöntemler arasında üst sıralarda yer alıyor.

Nem bariyeri ve nem alma buhar dengeleyici örtü çatıya ve binanın cephesine konulduğunda yoğun olarak yağan yağmur ya da soğuk ile oluşacak nem engellenerek binada bulunan yapı elemanları büyük ölçüde korunuyor.

Bu da oluşacak korozyonu ve yoğunlaşma nedeni ile oluşabilecek diğer risklerden bina, binanın yapı elemanları, eşyalar ve bina içindeki canlılar korunmuş oluyor.

Yüksek nem bulunan zeminler için de epoksi nem bariyeri uygulanıyor. Bu astar sayesinde zeminlerdeki yüksek nemin önüne geçiliyor.

Nem bariyeri uygulaması yalıtım koruma amacı taşımasına rağmen diğer kullanım alanları arasında, temellerde bulunan membran koruma, drenajlar ile zemin ile yollarda erozyon kontrolünü sağlamak için, duvar kaplamalarında, çatı yalıtımlarında da kullanılıyor.

Nem bariyerleri kullanıldığında bina gerçek anlamda nefes alarak nem sorunundan kurtuluyor.

Bu yönü ile nem bariyerleri için en önemli yalıtım örtüleri demek doğru olur ve bu sürede nem gibi sorunların giderilmesi sağlanır.

Nem ve rutubet sorununun çözümünde nem bariyeri dışında inşaat ya da ev tipi nem alma cihazları kullanmak da nem sorununu çözmenin diğer yöntemleri arasında yer alıyor.

Nem bariyeri işlemi gerçekleştirilen binalarda ısı yalıtımı da güçlendiği için nem bariyeri ısınma ve elektrik sarfiyatı konusunda da maliyeti düşürüyor.

Bu da nem bariyerlerinin tercih edilmesinin önemli unsurlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bariyer yaptırmak isteyenlere değişik firmaların farklı fiyat uygulamaları ve fiyat teklifleri ile gelmeleri firmalar arasında yoğun rekabet yaşandığı için beklenilecek davranışlar arasında olsa da ekonomik ve kaliteli nem bariyeri fiyatı araştırmalar sonucunda ortaya çıkıyor.

Bu konuda uzmanlara örneğin parke ustalarına danışmak doğru tercih için büyük önem taşıyor.

Nem ve rutubet sorunlarınız varsa bu sorunların çözümü ve binanın ömrünün uzatılması için bariyer yaptırmak istiyorsanız uzman ekibimizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Nem bariyeri ve nem alma ile ilgili daha detaylı bilgi ve nem alma cihazı kiralamak için mutlaka firmamızı aradığınızda bu konularda size yardımcı olacağız.

Firmamız bünyesinde profesyonel nem alma kurutma cihazları mevcut olup uygun fiyatlar ile kolayca kiralayabilirsiniz.

#nembariyerivenemalma #nembariyeri #nemalma #nembariyerinedir #nembariyerikullanımı #nembariyerleri


Sonraki Sayfa :

Bina Şap Kurutma »
( Toplam Oy : 5 ) ( Oyveren : 1 ) ( ortalama : 125 )

  • Bizi Takip Edin : 
  • Nem bariyeri ve nem alma bina yapımı esnasında beton taze ve nemli olduğu için nem alma işlemi mutlaka nem alma cihazı ile yapılması gerekiyor.
  • CRN NEM KURUTMA