Bina Şap Nemi Kurutma

Bina Şap Nemi Kurutma
Bize Ulaşın : 0545 857 77 70
Konuya 5 Puan verildi

Bina Şap Nemi Kurutma

Bina şap nemi kurutma işlemini gerçekleştiren firmamız inşaat halinde olan binalarınızda yaptığınız şap uygulamalarınızı kısa sürede kurutma hizmeti vermektedir.

Nemli şap kurutma işlemi için şap kurutma cihazından faydalanmak gerekmektedir.

Şap kurutma cihazlarının dışında kullanılan cihazlar şap kurutma işlemini olması gerektiği gibi yapamamakta ve nemi ortamdan uzaklaştıramamaktadır.

Bina şap nemi kurutma cihazı sahip olduğu üstün özellikler ile şap uygulaması sonrasında oluşan nemi ortamdan uzaklaştırmakta ve bu uzaklaştırma işlemini çok kısa süre içerisinde gerçekleştirmektedir.

İnşaat halinde olan binalarda beton atım işlemi sonrasında atılan betonun çok daha düz, pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlayan şap atma işlemi sonrasında üzerinde kalan nem şapın formunu bulmasına engel olmakta ve üzerine herhangi bir materyal uygulanması mümkün olmamaktadır.

Bu sebeple şap atımı işlemi tamamlandıktan sonra vakit kaybedilmeden kurutma işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Kurutma işleminin yapılmadığı her an şap niteliğini yitirmekte ve atıldığı betona zarar vererek betonun rutubetlenmesine neden olmaktadır.

Ayrıca şap kurutma işleminde şap kurutma cihazı dışında kullanılacak olan diğer yöntemler ve cihazlar şapın kurutulmasını sağlamamaktadır.

Örneğin; şap kurutma işlemi için normalde evlerde kullanılan elektrikli sobalar çokça kullanılmaktadır.

Bu elektrikli sobalar şapı sadece yüzeysel olarak ve üst kısım kurutması yapmakta olduğundan dolayı, şapın altında kalan nem kurutulamamakta ve zamanla şap yüzeyine çıkarak kısa süre içerisinde şapın tekrar nemlenmesine neden olmaktadır.

Bir başka bina şap nemi kurutma yöntemi ise şapın kendi kendisine kurumasını bekleme yöntemidir.

Bu yöntemde ise genelde şapın kuruması için güneş ısısından yararlanılmaktadır.

Ancak bu yöntemde şap atılan alanın tamamının güneş görmemesinden dolayı bazı alanlar nemli kalmakta ve bu nemli kalan alanlarda ilerleyen dönemlerde betonun kısa sürede rutubetlenmesine neden olmaktadır.

Yukarıda sıraladığımız tüm yöntemler ve uygulamalar şapın kurutulmasını sağlamamakta aksine zarar vermektedir.

Bu sebeple bina şap nemi kurutma işleminin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için mutlak suretle şap kurutma cihazından faydalanılması gerekmektedir.

Yeni inşaat yapım sürecinde şap uygulaması hemen hemen her kat için yapılmakta ve bu uygulama bir o kadar önemli çünkü öncesi beton ve sonrası işler için düzgün atılması ve bir o kadar iyi kurutulması gereklidir.

Özellikle şap atımı sonrası yapılacak olan parke işlemi için bu kurutma mutlaka doğru olması gerekir yoksa daha sonra parke kurutma için uğraşmayın.

Firmamız aracılığı ile ister satılık ister kiralık olarak nem alma kurutma cihazlarına uygun fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.

Diğer kurutma alakalı tüm sorunlarınıza yer mekân gözetmeksizin yerinizde keşif yaparak hangi cihaz size uygun olacağını ve gerekli tüm bilgilendirmeyi yapmaktayız.

#binaşapnemikurutma #binaşapkurutma #şapkurutma #şapsonrasıparkekurutma

( Toplam Oy : 5 ) ( Oyveren : 1 ) ( ortalama : 125 )

  • Bizi Takip Edin : 
  • Bina şap nemi kurutma işlemini gerçekleştiren firmamız inşaat halinde olan binalarınızda yaptığınız şap uygulamalarınızı kısa sürede kurutma hizmeti vermektedir
  • CRN NEM KURUTMA