Bina Kurutma

Bina Kurutma hem ısı maliyetinden kurtulmak hem de rutubet ve nem oluşumunu engellemek bina kurutmanın faydaları arasında yer alır ve sağlıklı olmaktadır.

Bina Kurutma

Bina Kurutma hem ısı maliyetinden kurtulmak hem de rutubet ve nem oluşumunu engellemek bina kurutmanın faydaları arasında yer almaktadır.

Özellikle binalardaki ısı yalıtımının en büyük problemi bina yapım aşamasında iken binanın ve inşaatın kurutma işleminin tam olarak yapılmamasından kaynaklanmaktadır.

Binadaki nem ve rutubet sorununun ana kaynakları değişiklikler gösterebilmektedir.

Bulunduğunuz bölgedeki hava şartlarından dolayı nem ve rutubet sorunu yaşıyorsanız eğer bu durumun tetiklenmesinde binanızın yapım aşamasında uygulanan eksikliklerde olabilmektedir.

İnşaat halinde iken yapılan kurutma işleminin binanızdaki ısı yalıtımını olumlu yönde etkileyebileceğini belirtmek isteriz.

Binanızın içerisine işleyen nem veya rutubet hem yapım aşamasındaki eksiklikler hem de hava şartlarından dolayı ıslanan betonun kurutulmamasından dolayı meydana gelmektedir.

Özellikle yaşam alanlarınızda sağlıklı bir ömür sürmek ve yaşam alanlarınızın da kullanım ömrünü uzun tutmak istiyorsanız kurutma cihazlarından faydalanarak nem ve rutubetin meydana gelmesini engelleyebilirsiniz.

Bina kurutma işlemlerini sadece inşaat yapım aşamasında iken değil ayrıca sel veya su baskınlarından sonra ve yangın söndürme işlemlerinden sonra da kurutma işlemi yapılabilmektedir.

Bina kurutma işlemi genellikle nem sorunu ortaya çıktığında ve insanlar ve eşyalar nemden zarar görmeye başladığında yapılmaktadır.

Oysa kurutma işleminin bina yapım aşamasında iken yapılması ilerleyen zamanlarda nem sorununun ortaya çıkmasını engelleyecektir.

Mevcut olarak yaşadığınız binanızda nem ve rutubet sorunu yaşıyorsanız bu sorunları nem alma ve rutubet giderme cihazları giderebilirsiniz.

Yalnız sizlere nem alma ve kurutma firması olarak belirtmek istediğimiz bazı noktalar bulunmaktadır. Özellikle binanızdaki nem ve rutubet oranını bilmeden kurutma işlemi yaptırmak istemeniz bazen etkili sonuçlar veremeyebilir.

Bunun için hangi oranda bir nem oranına sahipsiniz ve bu nem ve ıslaklık oranının nasıl tamamen kurutulacağı konusunda net sonuçlar alabilmeniz ve doğru şekilde yönlendirilebilmeniz için nem ölçümü yaptırmalısınız.

Gerekli olan ölçümler sonrasında ıslaklığın ve nemin hasarları da tespit edilmelidir. Ayrıca bu nemin ve rutubetin kaynağının da belirlenmesi sonucun etkili olması için uygulanacak olan yöntem açısından oldukça önemlidir.

Bina kurutma firması olarak siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz sorunun kaynağına yönelik onarım ve tamir gerektiren işlerin yapılmasından sonra kurutma cihazının kullanılmasıdır.

Bina kurutma cihazı kullanmak isteyen müşterilerimizin merak ettiği soruların arasında bu cihazları sürekli olarak çalıştırıp çalıştırmayacakları yönündedir.

Ev tipi nem alma ve kurutma cihazları gibi binalar için kullanılan büyük ebatlı ve geniş kapasiteli cihazlar da 24 saat kullanım için uygundur.

Sadece cihazın düzgün olarak çalışabilmesi için gerekli olan elektrik enerjisi ve cihazın şartlarına ve yapısına uygun olarak monte edilmesi yeterli olacaktır.

Cihazın doğru olarak ve doğru zaman dilimleri ile kullanılması sonucunda elde edeceğiniz sağlıklı yaşam alanları bina kurutmanın faydaları arasında en üst sırada yer almaktadır.

Yaşadığınız nem sorunun sebebi sadece binanızdaki ıslaklık değildir.

Aynı zamanda hava şartlarından ve mevsimlerin getirdiği olumsuz şartlardan dolayı binanız sürekli olarak ıslanmaya ve suyu betonun içerisine çekmeye devam edecektir. Bunun için de sizlerin belirli zaman aralıkları ile nem alma ve kurutma cihazlarını kullanmanız gerekmektedir.

Belki de bina kurutmanın faydası arasında en çok ısı maliyetini etkilemesi olayıdır. Özellikle sizler kurutma cihazlarını kullandıktan sonra fark edeceksiniz ki kışları özellikle kurutma işlemi yapılan bir binada ısının uzun süre saklanması daha kolay olacaktır.

Binanızda ısı yalıtım sistemi bulunuyor fakat sizler hala nem, ıslaklık ve rutubet sorunu ile uğraşıyorsanız evinizin su tesisatından veya çatınızdan ya da üst katınızdan gelen herhangi bir sızıntı ile ilgili olabilmektedir.

Bizimle iletişime geçerek bina kurutmanın faydaları hakkında edinmek istediğiniz bilgileri ve kurutma yöntemleri hakkında daha detaylı bilgileri alanında uzman olan ekip arkadaşlarımızdan edinebilirsiniz.

Bir sonraki makalelerimiz bina kurutma neden önemlidir?, bina kurutma önemli mi?, bina kurutma neden önemli?, bina kurutulmazsa ne olur?, bina hangi cihaz ile kurutulur? gibi sorulara da cevap vermeye çalışacaz.

Bu konuların videoları youtube üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Her türlü bina kurutma hakkında bilgi almak için bizi arayın. 

#binakurutma #binanemkurutma #binanemikurutma #binakurutmafirması