Nem Kurutma

Nem Kurutma binalarda belli bir zaman sonra yaşanacak en büyük problemlerinden biri çeşitli nedenlerden dolayı zamanla biriken nem ve nemden kaynaklanan rutubet

Nem Kurutma

Nem Kurutma Binalarda belli bir zaman sonra yaşanacak en büyük problemlerinden biri çeşitli nedenlerden dolayı zamanla biriken nem ve nemden kaynaklanan rutubet oluyor.

Bu problemlerin önüne geçebilmek için binalarda nem kurutma işleminin uygulanması gerekiyor.

Binalarda yaşanan dış kaynaklı nem olayı binanın bulunduğu yerdeki iklim durumu olurken bina içinden kaynaklanan nemler genelde kullanım esnasında meydana geliyor.

Nemin belli bir bölümü de binanın inşaat esnasında aldığı yağışlar ve benzeri durumlardan kaynaklı ya da tuvalet, banyo ile mutfak tıkanıklıklarının önemsenmemesi nedeni ile buralardaki temiz veya pis suyun sızıntı yaparak bina duvarlarına akması da bina için en büyük zarar olan nemin oluşmasında önemli bir rol oynuyor.

Bir mekânın konforlu yaşam alanı olabilmesi için nemin  yüzde 40 ila yüzde 70 arasında olması gerekiyor.

Ortamda bulunan nem yüzde 80’lerde ise fazla nem, nem kurutma cihazları vasıtasıyla çekiliyor.

Öte yandan evde bulunan insan, hayvan ya da bitkiler de bizler farkında olmasak da ortamın nemini yükseltebiliyor.

Yemekler veya alınan duşlar da nemin yükselmesine zemin hazırlıyor.

Binada bulunan nemin önemsenmemesi hem binanın ömrünü azaltıyor hem de mekânda bulunanların ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşmasına neden olabiliyor.

Ayrıca binada oluşan küf kokusu da insanlara rahatsızlık veriyor.

Eğer mekânda nem alma cihazı bulundurulmaz ve gerekli nemden daha fazla nem olursa binanın duvarlarına işleyen nem uzun vadede binaya zarar vereceği için  profesyonel nem alma işlemi yapan konusunda uzman kişilerin yardımı ile nem alma işleminin yapılması zorunlu hale geliyor.

Nem kurutmanın faydaları arasında yüksek nemin alınması sayesinde konforlu ve sağlıklı bir havaya kavuşulması, küf gibi istenmeyen kokuların oluşmasının engellenmesi.

Uzun vadede romatizma başta olmak üzere diğer sağlık sorunlarının önüne geçilmesi, Binanın ömrünün kısalmaması gibi faydalar bulunuyor.

Kısacası işyeri ve konutlarda sel baskınları, depremler, hava koşulları gibi sebepler su tesisatı gibi teknik sorunlar ya da banyo, tuvalet veya mutfak kullanımlarıyla ortamda yaşayan her türlü canlının oluşturduğu nem ya da su zemin ile duvarlara sızarak ciddi hasarlara ve sağlık sorunlarına neden oluyor.

Gerek su baskını gerek su kaçakları rutubet oluşmasına zemin hazırlıyor.

Ayrıca yarattığı sağlık sorunları nedeni ile ödenen sağlık harcamaları da katıldığında aile bütçesini de olumsuz etkileyebiliyor.

Tüm bu sorunların çözümü için konusunda uzman deneyimli bir ekibe ihtiyaç duyuluyor.

Böyle bir durumda profesyonel ekip hizmetinize koşuyor.

Nem kurutma ve rutubet kurutma işlemleri yapılarak yuvanızın konforu sağlanıyor.

Firmamız aracılığı ile kiralayacağınız kurutma cihazları ile nem gibi sorunlardan hem ucuz yolla hem de zahmetsizce kurtulabilirsiniz.

Bir sonraki makalelerimiz nem kurutma neden önemlidir?, nem kurutma önemli mi?, nem kurutma neden önemli?, nem kurutulmazsa ne olur?, nem hangi cihaz ile kurutulur? gibi sorulara da cevap vermeye çalışacaz. 

#nemkurutma #nemalmakurutma #nemlialankurutma #nemkurutmacihazı