İnşaat Kurutma

İnşaat kurutma işinde uzman personellerimiz, üstün performansa sahip kurutma cihazlarımız ve müşteri memnuniyetini esas alan çalışmalarımız ile hizmetinizdeyiz.

İnşaat Kurutma

İnşaat kurutma işinde uzman personellerimiz, üstün performansa sahip kurutma cihazlarımız ve müşteri memnuniyetini esas alan çalışmalarımız ile hizmetinizdeyiz.

İnşaat beton nemi kurutma cihazı satış ve kiralamasını yapmakta olan firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazlarımız ile inşaat sırasında atmış olduğunuz betonun nemini çok kısa süre içerisinde ortamdan uzaklaştırabilir ve betonun formunu kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Beton üzerinden nem oluşumunun sebebi betonun ilk atıldığında su ile birleşmiş olduğundan dolayı cıvık bir halde temele yerleşmesinden kaynaklanmaktadır.

Geçmiş zamanlarda beton atım işlemi yapıldıktan sonra günlerce hatta aylarca betonun bu halinden kurtulması ve kuruması beklenirdi.

Bu sebeple inşaat kurutma çalışmaları genelde yaz aylarında yapılır, betonun kuruması için güneşin yeryüzüne dik ışınlarından faydalanmaya çalışılırdı.

Ancak bu kurutma işlemi için hem aylarca beklemek gerekir hem de kurutma sonunda tam olarak istenilen ve olması gereken kurutma yakalanamazdı.

Ayrıca bu tarz bir kurutma işleminden geçen betonun üzerine uygulanacak olan yalıtım malzemeleri de işlevlerini yerine getiremez aksine betona zarar verirdi.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte üretilen kurutma cihazları sayesinde beton kurutma işlemleri çok kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.

Üstelik bu işlemler son derece sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilerek geçmiş zamanlarda olduğu gibi aylarca beklemekte bu cihaz ile son bulmaktadır.

Kurutma cihazları yüksek üfleme güçleri sayesinde betonu sadece yüzeysel olarak değil, derinlemesine kurutmakta ve beton alanın alt yüzeyinde bulunan nemliliği ortadan kaldırarak betonun yüzeyine çıkmasını engellemektedir.

Bu engellemeyi ise kurutma cihazı ortamda bulunan nemi yoğunlaştırarak yapmaktadır. Bu yoğunlaşma işlemi sırasında ortamda bulunan fazla nem cihazın kendisine monte edilmiş olan deposunda biriktirilmektedir.

Bu deponun kapasitesine göre kurutma cihazı ara vermeden çalışabilmektedir.

Bu kapasiteyi arttırabilmek mümkün olmamakla birlikte deponun çıkış kısmına takılabilecek bir adet tahliye hortum aparatı ile yoğunlaştırılarak su haline getirilen nem depoda biriktirilmeden direk dışarıya tahliye edilebilmekte ve bu sayede kurutma cihazı ara vermeden çalışmasına devam edebilmektedir.

İnşaat kurutma cihazı bünyesinde barındırdığı bir diğer özellik ise her türlü inşaat şartında ve zorlu hava koşullarında herhangi bir performans düşüşü yaşamadan çalışabilmesidir.

Kurutma cihazlarımız sadece ortamda olması gereken nem dengesini sağlamamakta aynı zamanda ortamda bulunan havayı da temizlemekte ve çok daha yaşanabilir bir ortam sağlayabilmektedir.

Kurutma cihazlarımızın tamamı taşınabilir özelliklere sahip olup, kauçuk tekerlekleri sayesinde sadece basit bir itme gücü ile hareket edebilmekte ve yüksek alanlarda oluşan nemlenme sorununa çözüm oluşturabilmektedir.

Kurutma cihazlarının kullanımı normal bir nem alma cihazı ya da klima cihazını kullanmak kadar kolay olmakla birlikte aynı mantıkla hareket etmektedir.

Nem ortamda hava sirkülâsyonunun yetersiz olduğu ya da aşırı sıcak hava ile aşırı soğuk havanın aynı ortamda çarpışmasından kaynaklanan bir durumdur.

Bu durumun önüne geçebilmek için ortamda bulunan havanın belirli bir aralığa çekilmesi ve bu sayede nem dengesinin sağlanması gereklidir.

Bu nem dengesi elektrikli ısıtıcılar, hızlı dönüş gücüne sahip hava üfleyiciler kullanarak sağlanamamaktadır.

Nem dengesini sağlamak için betonun sadece yüzeysel olarak değil bir bütün olarak ısıtılması gerekmekte ve bu ısıtılma işlemi yapılırken de beton atımı gerçekleştirilmiş alanın tamamının eşit bir şekilde bu ısıtma işleminden yararlanması gerekmektedir.

İşte bu sebeple inşaat zemin nemi kurutma işlemlerinde sadece kurutma cihazından faydalanmak istenilen türde sonuçları verecek ve bu cihazın kullanımının ardından inşaat üzerine atılmış olan zemin betonunda bir daha nemlenme sorunu ile karşılaşma ihtimali minimum seviyeye indirilecektir.

İnşaat kurutma firması olarak firmamızdan satın alma ya da kiralama yöntemleri ile temin edebileceğiniz cihazlarımız adresinize kadar teslim edilmekte ve teslim sırasında çalışma esnasında gerekli olabilecek tüm aparatlar tarafınıza iletilmektedir.

Teslim esnasında uzman personellerimiz tarafından kurutma yapılacak beton alanı görüleceğinden dolayı, cihazın nasıl konumlandırılması gerektiği ve cihazın kullanımı hakkında gerekli bilgileri alabilirsiniz.

İnşaat kurutma inşaat sektörünün gelişimi ve daha fazla inşaat yapabilmesi için son derece önemli bir iş kolu olmuş durumdadır.

Çünkü beton neminin hızlı ve sağlıklı bir şekilde kurutulması inşaatın her zamankinden çok daha hızlı ve herhangi bir problem olmadan ilerlemesine yardımcı olmaktadır.

#inşaatkurutma #inşaatnemkurutma #inşaatkurutmacihazı #kiralıkinşaatkurutmacihazı #inşaatkurutmafirması